Apple yavaşlayan iPhone’ların bataryalarını 29$ ücretle değiştirme programını hayata geçirdi ve yoğun şikayetler karşısında böyle bir özür dileyerek gönül alma yoluna gitti.

Teknoloji devi Apple hakkında uzun süredir eski nesil telefonları bilinçli olarak yavaşlattığı ve yeni nesil telefon almaya zorladığı şikayetleri vardı ve gelen baskılar sonucunda Apple telefonları yavaşlattığını kabul etti.

Bir özür açıklaması yapan Apple iPhone 5, 5S, 6 ve 6S gibi eski nesil cihazların kapanmasını engellemek için cihazları bilinçli olarak yavaşlattığını ve eski bataryalardan dolayı cihazların zarar görmesini engellemek istedikleri için böyle bir yola gittiklerini belirtti; fakat bu açıklama kullanıcıları pek tatmin etmedi.

Apple bu açıklamayla birlikte eski cihazların batarya değişimlerini indirim yaparak 29$ gibi düşük bir ücretle değiştireceğini açıkladı ve eski cihazlara sahip kullanıcıların biraz da olsa gönlünü almaya çalıştı. Apple cihazının eski nesilse siz de bu değişim programından faydalanabilirsiniz.

Batarya talebinin başlangıçta çok fazla olmasından dolayı Apple bataryaların başlangıçta talebi karşılayamayacağı; fakat kısa sürede yeni bataryaların mağazalarda olacağını duyurdu. Bu batarya değişimi kullanıcılar için çok önemli ve batarya değişiminden sonra cihazlar normale dönüyor.

Aşağıdaki linke tıklayarak 50$ indirimli batarya değişim programından faydalanabilirsiniz.

https://www.apple.com/tr/batteries/service-and-recycling/

https://www.apple.com/iphone-battery-and-performance/

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here