Apple iPhone, iPad ve Mac kullanıcılarının merakla beklediği iOS 11’i duyurduğu WWDC teknoloji konferansı gerçekleşti ve Apple beklendiği gibi yeni teknolojik gelişmelerini tüm dünyaya duyurdu.

Konferansın en çok beklenen haberi iOS 11’in çıkmasıydı ve Apple beklendiği gibi işletim sistemini yeniledi ve yaptığı yenilikleri tüm kullanıcılarına duyurdu ve ardından beta işletim sistemini teknoloji meraklılarının kullanımına açtı. Beta sürümün ardından eksikleri giderdikten sonra tüm kullanıcılara güncel sürümü sunacak ve işletim sistemleri yenilenecek.

Apple’ın tanıttığı diğer bir yazılım ise Watch OS işletim sistemi. Şirket Apple Watch’lar için geliştirdiği yazılımın 4’üncü sürümünü tanıttı ve çok kısa bir süre sonra tüm saatlerinde bu yazılımı güncelleyecek. Apple bu hamleyle hem işletim sistemlerini; hem de donanımlarını tamamen yenilemiş oldu.

HomePod: Çok dedikodu yapılan ve olacak mı; olmayacak mı belli olmayan hoparlörü görücüye çıktı ve HomePod adıyla tanıtıldı. Siriyle çalışacak hoparlör oldukça yetenekli.

iPad Pro 2: Apple iPad Pro ailesine yeni bir üye ekledi ve ekran boyutu 10.5 inç olarak yeni bir seriyi üretti. 10 saat pil ömrüyle satılacak olan cihaza klavye de takabiliyorsunuz ve hızı itibariyle de oldukça yetenekli bir tablet.

iOS 11: Apple’ın son ve en güncel işletim sistemi olan iOS 11’de sürükle bırak özelliği en önemli özellik olarak geldi diyebiliriz. Artık her şeyi sürükle bırak yapabileceksiniz ve işletim sistemi çok daha elastik hale geldi diyebiliriz. Apple Maps’i de çok geliştirdiler, kullanıp göreceğiz.

MacOS High Sierra: Apple Mac’ler ve iMac’lerin de işletim sistemini güncelledi ve Sierra ismiyle yayınladı. Şirket 2017 yılının bahar ayından itibaren tüm cihazların işletim sistemlerini güncelleyecek ve Apple sistemleri teknolojinin son harikaları olacak.

Sonuç olarak Apple WWDC Teknoloji konferansında tüm sistemlerini ve cihazlarını yenilemiş bir şekilde karşımıza çıktı ve eğer yeni bir Apple satın alacaksanız biraz bekleyerek yeni çıkacak son teknoloji cihazlardan yana tercihinizi yapabilirsiniz.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here