Canlı yayın platformu olarak adını duyuran Periscope çok yakında tweetlerin içindeki linklerden videoları canlı oynatacak ve twitter’ınız biraz hareketlenecek.

Tweetlerin içinde resimleri görmeye ve gif dosyalarının oynamasına alışmıştık. Şimdi de video dosyalarını tweetlerimizin içinde oynatabileceğiz. Periscope sayesinde linkini verdiğimiz canlı yayın videolarımızı tweetlerimizin içine gömebileceğiz.

Şirketin yeni uygulamasıyla herhangi bir uygulama ya da websitesine ihtiyaç duymadan doğrudan tweetlerin içinde canlı yayın videolarını veya paylaştığımız videoları oynatabileceğiz ve bu oldukça kolay olacak.

Aslında text – metin ve resim çağını yavaş yavaş aşıyoruz ve her şey video çağına doğru ilerliyor. Teknoloji şirketleri de bu ilerlemeye ayak uydurarak uygulamalarını sürekli geliştiriyor. Twitter da bu uygulamaya adapte olarak kendini yenilemeyi sürdürüyor.

Öncelikle periscope uygulamasını cep telefonunuza yüklüyorsunuz ve ardından twitterınıza girerek bu yayına paylaşıyorsunuz ve tweetlerinizde bu video gözüküyor. Tabi ki ufak tefek uygulama izinleri ve ayarlar yapıyorsunuz; fakat bu son derece kolay gerçekleşiyor.

Periscope’tan canlı yayın yapmaya başlayabilir ve bu yayını tweetlerinize gömerek tüm takipçilerinizle paylaşabilirsiniz. Aslında uygulama başta anlamsız gibi gözükse de çok işinize yarayabilir. Herhangi bir konseri çekip twitter hesabınızdan duyurabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here