Metinsel mesajlar artık eskisi kadar popüler değil, yeni trend mesajların resimlerle verilmesi. Peki görsel hikayelerinizi Instagram, Snapchat ve Vine aracılığıyla nasıl etkili bir şekilde aktarabilirsiniz hiç düşündünüz mü?

Etkili bir görsel hikaye anlatmak için ihtiyacınız olan şey nedir diye kendinize hiç sordunuz mu? Eğer sorduysanız cevabını bulabildiniz mi merak ediyoruz. Eğer bulamadıysanız cevaplarını aşağıda sizinle paylaşıyoruz.

Bildiğiniz gibi görsel hikayelerinizi anlatmanıza yardımcı olan uygulamalar Snapchat, Vine ve Instagram. Bu üç popüler uygulamayı kullanarak kendi hikayenizi en etkili şekilde anlatabilirsiniz ve bu araçları etkili bir şekilde kullanabilirsiniz.

Dijital hikaye anlatımı medya sektörünü kökünden değiştirmeye başladı ve firmalar ürünlerini tanıtmak için hala çok yetersiz dijital alt yapılara sahip. Bir an önce kendinizi geliştirmezseniz siz de bireysel imajınızı ön planda tutmakta yetersiz kalabilirsiniz.

Günümüzde medya kontrolü büyük patronlardan kişilere doğru kaymaya başladı ve birkaç sene içinde artık bireysel kullanıcılar büyük kuruluşlardan çok daha etkili hale gelecek. Yani x kişinin yaptığı haber, hürriyet.com.tr’nin haberinden çok daha güvenilir gelebilir!

Medya araçları da gittikçe çeşitleniyor ve maliyetlerin düşmesi de şirketlerin ürünlerin tanıtması için elini güçlendiriyor. Pazarlama anlayışı ve güncel pazarlamaya bakış açısı da tamamen değişiyor ve şirketler artık dijital pazarlamayı gündemlerinde ilk sıraya almaya başlıyor ve kaynakları aktarıyor.

Peki instagram, vine veya snapchat’i ne kadar etkili kullanıyorsunuz, hiç düşündünüz mü? Bu araçları etkili kullanıp imajınızı artırmak veya arkadaşlarınız içinde popüler olmak istiyorsanız size birkaç öneri vermek istiyoruz.

Öncelikle çektiğiniz her fotoğrafı instagram’a yüklemeyin. Çektiğiniz fotoğrafa önce bir bakın, hatta çekmeden önce çekme amacınıza göre açı, ışık ve ortamı iyi ayarlayın. Eğer bu kadar profesyonel bir bakış açım yok ne çekersem onu instagram’ yüklerim diyorsanız, yükleyin ama iyi bir imajınız olmayacaktır.

Instagram’a attığınız fotoğrafların bir çizgide olması lazım. Yani eğer iyi giyinen bir kadın olduğunuzu düşünelim ve fotoğraflarınızı hep bu doğrultuda yüklüyorsunuz.. Güzel bir yaklaşım; fakat arada sırada güzel kıyafetlerinizin yanına sıcaklık katacak görselleri de ekleyin.

Örnek bir bebekle fotoğraf, veya manzarası güzel bir yerde çekilen fotoğrafı koymak gibi. Aile ortamında çekilmiş fotoğraflarla da bu görselliği desteklerseniz hem fotoğraflara sıcak bir imaj katarsınız; hem de kendi tarzınızı yansıtırken daha sıcak şekilde resimsel hikayenizi anlatırsınız.

Kişisel resimlerinizi bu platformlarda yayınlarken yine de profesyonel bakış açısıyla olaylara bakmanız ve resimlerinizi bu şekilde bu uygulamalarda yayınlamanızı öneriyoruz; çünkü tüm dünyaya açtığınız hayatınızın anlamsız olmaması; hatta ilerde karşınıza olumsuzluklar çıkarmamanızı düşünmeniz gerekiyor.

Özetle çektiğiniz her karenin anlattığı bir amaç olsun ve mümkün olan en estetik yapıda yayınlansın…

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here