Apple pazar payını artırmak ve gelişmekte olan ülkelerde satışlarını yukarıya çekmek için Apple Store’lar açmaya başladı ve Çin bu ülkelerin ilk örneği oldu. Ardından Türkiye’de en büyük Apple Store İstanbul Zorlu AVM’de açıldı.

Teknoloji devi Apple Amerika’nın dışında gelişmiş ve gelişmekte olan diğer ülkelerde de kendi mağazalarını açmaya devam ediyor. En büyük Apple Store zincirini Çin’de açan Apple ardından da Türkiye’de Apple Store’u Zorlu Center’da açtı.

Zorlu Center’da açılan mağaza Türkiye’deki ilk Apple Store olma özelliğine sahip. Apple ürünleri daha önceki yıllarda distribütörler tarafından satılıyordu; fakat Apple, Amerika’daki mağazalarının aynı konseptinde Apple Store’ları gelişmekte olan ülkelere de taşımaya başladı.

Türkiye pazarı Apple için çok önemli ve şirketin Çin’den sonra en çok önem verdiği yer İstanbul – Türkiye. Ortadoğu ülkelerinden ve Asya bölgesinden Türkiye’yi ziyarete gelen turistlerin çok ilgi göstereceği ve bu bölgede satışların artacağını düşünen Apple böyle bir karar aldı.

Zorlu Center’da açılan Apple Store’un açılışını görmek için binlerce vatandaş gece saatlerinden itibaren açılışın gerçekleşeceği saate kadar bekledi. Açılıştan saatler önce kuyruk oluşmaya başladı ve bu ilgi Apple yetkililerini çok memnun etti.

Mağazanın ilk müşterisi Mustafa Çayırpunar oldu ve alkışlar eşliğinde mağazaya adımını attı. Mustafa gibi birçok Apple hayranı sabah 05.00’ten itibaren mağaza önünde beklemeye başladı ve açılıştı mağazanın ilk müşterisi olmak için heyecanla bekledi.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here