Renault’un yeni konsept aracı the Kwid gelecekten esintiler taşıyor. Konsept aracın tasarımı geleceği yansıtıyor ve üzerinde taşıdığı 4 pervaneli quadcopter tarzı drone’la dünyayı keşfetmeye hazır.

Renault tasarımlarında geleceği yansıtan detayları ön plana çıkarmayı seviyor ve araçların gövdelerinin şekli her zaman gelecekten esintiler taşıyor. Renault tasarladığı konsept aracı the Kwid’de bu çizgisinden vazgeçmiyor ve araç gelecekten esintiler taşıyor.

The Kwid’in en önemli özelliği sadece geleceği yansıtan tasarımı değil; bunun yanında üzerinde taşıdığı 4 pervaneli drone olarak adlandırdığımız Quadcopter’iyle de diğer firmalardan ayrışıyor. Tasarımla bütünleşen quadcopter sayesinde araç oldukça etkili bir görünüme kavuşuyor.

Renault the Kwid’in tavan kısmına monte ettiği quadcopter sayesinde araç yolda seyrederken, siz tabletiniz aracılığıyla ya da otomatik olarak bu drone’u uçurabiliyorsunuz ve trafikle ilgili detayları ekranınızdan izleyebiliyorsunuz.

4 pervaneli küçük helikopter size yol durumunu, trafik sıkışıklığını veya yolda herhangi olumsuz bir detay varsa iletiyor ve bu sayede alternatif rotaları değerlendirip yolunuza devam edebiliyorsunuz.

The Kwid SUV olarak adlandırdığımız araziye uyumlu bir araç olarak tasarlandı ve 2014 Yeni Delhi Auto Expo’da konsept araç olarak sergilendi. Geleceği gören firma yenilikçi tasarımlarını bu fuarda hedef kitlesiyle buluşturmayı çok iyi başarıyor. Renault geleceğin otomobillerini üretmeye hazır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here