Yüzüklerin Efendisi serisiyle fırtınalar koparan hikayenin başlangıcı Hobbit serisinin ikinci filmi vizyona girdi. İlk filmde Bilbo Baggins’in bir anda kapısı çalınıyor ve beklenmedik misafirlerle karşılaşıyordu.

Bu beklenmedik ziyaretçi yüzüklerin efendisi serisinden tanıdığımız Gandalf’dan başkası değildi. Ardından da 13 tane cüce içeri girip Bilbo Baggins’in evini mahvetmişlerdi. Bilbo’yu ikna etmeye çalışan 13 cüce ve Gandalf en sonunda başarılı olurlar ve cücelerin hazinesini çalan ejderha Smoug’u alt etmek için uzun ve zorlu bir yolculuğa çıkarlar.

İlk filmde Bilbo Baggins kendine hiç güvenmiyor ve sahip olduğu gücün farkında değil. Aynı şekilde cücelerde Baggins’e güvenmiyor ve onun başarılı olacağından hiç emin değiller. Baggins zorlanınca ortaya muhteşem sonuçlar çıkıyor ve cücelerin gönlünü fethediyor.

İkinci filmde Thorin ve yanındakiler Mirkwood ormanındaki zorluklarla uğraşıyor ve bu yolculukta Gandalf olmadan ormanı geçmek zorunda kalıyorlar. Hobitler, insanların bulunduğu bölgeye ulaştıklarında Bilbo Baggins’in cücelerle olan anlaşması da son buluyor.

Filmde cüceleri bekleyen yeni tehlikeler var. Hobitler ulu ejder Smaug’un gizli kapısını bulup inine inebilecekler mi? Gandalf güneye doğru gideceğini söylemişti; fakat ondan hala haber yok! Gandalf ne zaman ortaya çıkacak? Bu soruların cevabı filmde. Filmi izleyin ve fantastik dünyaya yoğunlaşın.

Vizyon Tarihi: 13 Aralık 2013
Yapım : 2013 – ABD ,  Yeni Zelanda
Tür : Fantastik ,  Macera
Süre: 161 Dakika
Yönetmen : Peter Jackson
Oyuncular : Martin Freeman ,  Richard Armitage ,  Ian McKellen ,  Cate Blanchett ,  Evangeline Lilly
Senaryo : Fran Walsh ,  Philippa Boyens
Yapımcı : Peter Jackson ,  Fran Walsh
DMCA.com

DEĞERLENDİRME
The Hobbit
Önceki İçerikAçlık Oyunları 2: Ateşi Yakalamak
Sonraki İçerikApple 12.9 İnç iPad Çıkaracak Mı?

Dijital Pazarlama Yöneticisi, Google Adwords & Google Analytics Yöneticisi, Sosyal Medya Stratejisti, Blogger, İçerik Yazarı, Gazeteci, Medya Planlama, Teknoloji Bağımlısı,

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here