Akıllı telefonların gittikçe yaygınlaşmasıyla hem resim düzenleme uygulamaları; hem de video düzenleme uygulamaları önem kazanmaya başladı. Özellikle de HD kayıt yapan akıllı telefonları için olmazsa olmaz uygulamalar her geçen gün uygulama marketlerinde yerlerini alıyor. Tabi her geçen gün sayısı artan uygulamaları hem takip etmek çok zor; hem de hangi uygulamayı kullanacağınıza karar vermekte bir o kadar zor.

Merak etmeyin bu konuda araştırma yaptım ve size yardımcı olacağım:)

1) iMovie

iMovie Apple’ın video düzenleme programı. iPhone ve iPad için yapılan uygulamanın desktop versiyonu da mevcut. Uygulamayı akıllı telefonunuzda kullanarak videoları düzenleyebilir, müzik ekleyebilir ve kısa filmler yapabilirsiniz

2) iSuper8

 iSuper8 size vintage tarzında videolar kaydetmenizi ve videoları vintage tarzında düzenlemenize yardımcı olan bir video düzenleme programı:)

3) Vyclone

Bu uygulama videoyu çektiğiniz yerin lokasyonunu gps sinyallerinden tespit ederek aynı noktada çekilen diğer filmlerle eşleştirme özelliğine sahip ve farklı sahnelere farklı kameralar aracılığıyla çekim yapabiliyorsunuz. Ayrıca çektiğiniz bu görüntüleri Facebook ve Twitter gibi sosyal medya sitelerinde paylaşabiliyorsunuz.

4) VidTrim Pro

VidTrim Pro androik için yapılmış bir uygulama ve sahneleri seçip istediğiniz görüntüleri alma özelliği var.

5) Viddy

Viddy 15 saniyelik projeler üretmenize imkan veren bir uygulama ve hazırladığınız bu videoları sosyal medyada Viddy aracığıyla paylaşabilirsiniz.

6) Videolicious

Videolicious size videolarınızı direk iPhone kütüphanenizden alıp düzenlemenize ve daha sonra tekrar kütaphaneye kaydetmenize yardımcı oluyor ve diğer uygulamalar gibi youtube vb sosyal mecralarda paylaşabiliyorsunuz.

7) Lapse It Pro

Lapse It Pro android için hazırlanmış bir uygulama ve film düzenleme bittiğinde MP4, MOV, FLV formatlarında kaydedip YouTube, Facebook, Google+ gibi sosyal mecralarda paylaşmanıza imkan sağlıyor.

8) AndroMedia HD

AndroMedia android yazılım kullanan akıllı telefonlar için oluşturulmuş ve masaüstü sürümü de mevcut. Uygulama MP4,MOV,JPG,PNG,MP3, WAV dosya formatlarını destekliyor ve hazırladığınız videoları sosyal medyada paylaşabiliyorsunuz.

9) CinemaFX

CinemaFX bitmiş filmlere 55 farklı efekt desteğiyle güzel görünümler kazandırmanız yardımcı oluyor. Videolara efekt verdikten sonra arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz.

Video uygulamalarını daha detaylı incelemek için linklere tıklayarak sitelere gidebilir ve hem apple market; hem de android marketten uyumlu telefonlarınız için indirebilirsiniz.

Güzel videolar oluşturmanız dileğiyle.

Soner Görpeli yazdı.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here